photo alt text

Odwiedzając Wiartel masz wspaniałą okazję zwiedzić Puszczę Piską i z innej perspektywy ujrzeć piękno pobliskich jezior. Niedawno otwarta została Mazurska Pętla Rowerowa, która spełnia oczekiwania wszystkich fanów rowerowych przygód. Specjalnie dla rowerowych maniaków powstała główna, 300-kilometrowa trasa oraz około 20 lokalnych szlaków rowerowych o łącznej długości aż 500 km! A to wszystko w najpiękniejszych regionach Mazur.

photo alt text

Nawet jeśli dotychczas nie lubiłeś spacerować, uprzedzamy, zabierz ze sobą wygodne buty, bo trudno Ci będzie odmówić sobie pieszych wycieczek po otaczającej nas Puszczy. Świeży zapach lasu, przyjemny szum drzew i niewiarygodnie piękne krajobrazy przyciągną każdego. Niemal na każdym kroku w naszej Puszczy spotkać można sarny, jelenie, łanie, lisy czy bobry. To właśnie tu natura tworzy najpiękniejsze obrazy, które na długo zatrzymasz w pamięci. Przekonaj się, że jeszcze trudno o bliższy kontakt z naturą.

photo alt text

Jesień to piękny czas na Mazurach. Nie można wymarzyć sobie lepszej pory do poznania pięknych zakątków mazurskich lasów. Obsypana czerwono-złotymi liśćmi Puszcza Piska posiada magiczną aurę. Pośród drzew, stanowiących otaczający nas wachlarz kolorów, odnajdujemy piękną ciszę, którą momentami przerywa jedynie szelest leśnego chrustu pod stopami. W rześkim, po jesiennym deszczu, powietrzu unosi się aromat drzew, wilgotnej ściółki i grzybów. Puszcza Piska jesienią to prawdziwe grzybowe Eldorado. Jeżeli więc marzysz o spacerach w poszukiwaniu kurek, kozaków, turków, czy podgrzybków, to z grzybobrania wrócisz z czubiastym koszykiem.